PoradyTurystykaZdrowie i Uroda

Miasta warte zwiedzenia w Polsce – Gdańsk

Polska jest krajem wartym odwiedzenia zarówno przez cudzoziemców, jak i rodowitych Polaków. Dzisiejszy artykuł przybliży ten temat i wskażę dlaczego warto zwiedzić Gdańsk.

Położenie

Gdańsk jest położony w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Gdańsk znajduje się bezpośrednio nad Zatoką Gdańską, która jest częścią Morza Bałtyckiego. Miasto jest położone zaledwie trzy godziny jazdy samochodem z Warszawy. Natomiast podróż z południa Polski zajmuje około sześciu godzin.

Zabytki

Gdańsk jest znany przede wszystkim z rynku oraz ulicy Długiej, które są niewątpliwie wizytówkami miasta. Podczas spaceru na Starówce warto podziwiać urokliwe oraz kolorowe kamienice, które są odrestaurowane i wyglądają jak z minionej epoki. Na Długim Targu stoi pomnik Neptuna, który jest kolejnym ważnym punktem podczas zwiedzania miasta.

Dlaczego warto przyjechać?

Gdańsk jest połączeniem tętniącego życiem kurortu z wielkim miastem. To połączenie sprawia, że Gdańsk jest odwiedzany przez ponad 700 tysięcy turystów rocznie. To miejsce, gdzie nuda jest nieznana, ponieważ jest tu mnóstwo atrakcji dla dzieci (parki tematyczne) oraz dla dorosłych (muzea o tematyce wojennej). W Gdańsku odbywają się również imprezy cykliczne takie jak Jarmark Dominikański.