Biznes

Systemy sterowania: co zapewnia produkt CompactLogix 5480?

Marka Allen-Bradley regularnie poszerza swoją ofertę. Zainteresowani klienci mogą aktualnie zdecydować się m.in. na sterownik CompactLogix 5480. Czym się on cechuje? Jakie walory gwarantuje? Czas poznać wszystkie najważniejsze informacje w ramach tego zagadnienia!

Sterownik CompactLogix 5480 precyzyjnie łączy w sobie funkcje sterowania Logix i funkcje obliczeniowe systemu Windows (w ramach wyłącznie jednej platformy). Ma to znaczenie, ponieważ na etapie tworzenia i uruchamiania aplikacji można skutecznie zmniejszyć koszty oraz tak samo ograniczyć liczbę urządzeń, które są obligatoryjne do stworzenia danej aplikacji.

Masz zamiar poznać najważniejsze funkcje sterownika CompactLogix 5480? Ten model od Allen-Bradley jest przeznaczony do zaawansowanych systemów sterowania na potrzeby zautomatyzowanego przemysłu. Te sterowniki pracują pod kontrolą systemu Windows 10 IoT Enterprise i równolegle działają z silnikiem sterowania Logix. Model CompactLogix 5480 obsługuje aplikacje przygotowane pod Windows. Mogą one zaś z powodzeniem realizować rozmaite zadania. Chociażby z zakresu analityki, zbierania danych, czy dokładnych obliczeń predykcyjnych itd.

Sterownik CompactLogix 5480 jest programowany z poziomu narzędzia Studio 5000 Logix Designer. Warto tutaj dodać, że w minimalnej wersji 32. Dobrze nadaje się do średnich i dużych aplikacji, które wymagają wysokiej wydajności i dodatkowo do szybkiego obrabiania dużej ilości danych (pod kątem Edge Computing).

Sterownik umożliwia obsługiwanie szybkich wejść/wyjść, sterowanie ruchem, czy przyłączenie do sieci o topologii pierścienia/liniowej albo nawet gwiazdy. Ważną cechą są 3 wbudowane porty gigabitowego Ethernetu Ethernet/IP. Warto dodać, że ten model sterownika CompactLogix 5480 obsługuje aż do 31. lokalnych modułów z rodziny 5069 Compact I/O. Przy okazji można liczyć na jeszcze lepsze funkcje cyberbezpieczeństwa. Co jest tutaj szczególnie ważne? Obejmują one np. cyfrowo podpisane oprogramowanie układowe kontrolera, czy identyfikowanie wprowadzonych roszad do sterownika itd.

Ten model ma też zintegrowany DisplayPort. To zaś powoduje, że można go łatwo i szybko podłączyć do monitora przemysłowego o relatywnie wysokiej rozdzielczości. Tymczasem 2 porty USB 3.0 gwarantują szybką komunikację wraz z urządzeniami peryferyjnymi systemu operacyjnego. Przy okazji rozszerzają możliwości dotyczące przechowywania danych (m.in. na nośnikach zewnętrznych). Więcej o tym zagadnieniu możesz znaleźć w artykule ze strony internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-sterowania-przyblizamy-mozliwosci-sterownika-allen-bradley-compactlogix-5480/.

Coraz więcej właścicieli rozmaitych firm decyduje się na takie sterowniki. Ich zadaniem jest (poza sterowaniem urządzeniami automatyki) skrupulatne gromadzenie danych maszynowych (wraz z możliwością ich podglądu przez pracowników). To zaś bardzo ważne, ponieważ operator ma swobodny dostęp do informacji w pobliżu miejsca ich uzyskania. Na skutek tego jest w stanie szybciej podejmować trafne decyzje odnoszące się do produkcji itd. Co jeszcze ma znaczenie? Na skutek integracji z aplikacjami Windows nie ma konieczności użycia dodatkowego komputera do obsługi sterownika. A to zaś naprawdę duża oszczędność miejsca i zarazem zasobów. Chcesz poznać więcej faktów? O tych sterownikach chętnie opowiedzą Ci przedstawiciele RAControls.